O mnie

O czym jest moje szczęście....

Patrycja Dorsz vel Drożdż
Pedagog, Doradca Zawodowy i Personalny, Coach, Trener, Mediator, Specj. Ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi

 

zdjęcie Patrycja Dorsz vel DrożdżO mnie - moja droga zawodowa od początku inspirowana była harmonijnym i synergicznym powiązaniem ze sobą wszechstronnych obszarów rozwoju człowieka - zarówno w aspekcie osobistym, jak i zawodowym, a także w aspekcie dzieciństwa i dorosłości.
Mój rozwój zainteresowań nieustannie dotykał zarówno zagadnień osobowościowo- psychologicznych, ale także biznesowych i edukacyjno-zawodowych człowieka.

Zainspirowana wpływem dzieciństwa i najbliższych członków rodziny już w najmłodszych latach na kształtowanie się drogi zawodowej człowieka oraz aspiracje i kierunek rozwoju zawodowego - przeprowadziłam badania, które pozwoliły mi dowieźć, ze to kim się stajemy, to proces kształtujący się niemalże od pierwszych dni naszego życia. Jest to proces, na który w latach dorosłości mamy coraz większy wpływ i który pozostaje w silnym sprzężeniu pomiędzy tym, jakimi ludźmi pragniemy być dla siebie samych, dla rodziny i przyjaciół, a tym w jaki sposób kreujemy swoją drogę kariery i rozwoju zawodowego.

Wychodzę zatem z założenia, że zarówno czas dzieciństwa, dorastania, jak i dorosłości usłanej różnorodnymi doświadczeniami, jak również nasz dom, szkoła, rówieśnicy i  miejsce pracy - to obszary, w których mogę wspierać i inspirować, aby każdy dzień i każda chwila była źródłem radości, szczęścia i spełnienia.

Moją misją, marzeniem i pragnieniem jest inspirowanie oraz pomoc w postrzeganiu swojej aktualnej sytuacji jako szansy, źródła nowych możliwości i wzmacniania siebie - bez względu na to, w jakim miejscu w swoim życiu osobistym lub zawodowym jesteś, bez względu na to, ile masz lat i jaki cel sobie wytyczyłeś. Życie to ciągła zmiana. Zatem zmieniajmy się, na lepsze.

 

 

Nie możemy oczekiwać od życia czegoś, czego nie mamy w sobie.

zdjęcie 1

Dzieci, młodzież, wychowanie

Jako pedagog zrealizowałam wiele działań wspierających rozwój dzieci i  młodzieży, a także rodziców w radzeniu sobie z doświadczaniem siebie jako dziecko, młodego dorosłego i rodzica. Diagnoza i terapia pedagogiczna, poradnictwo pedagogiczne, wspieranie w trudnościach wychowawczych, edukacyjnych, rówieśniczych i szkolnych to obszary mojej pracy. Odkrywanie swoich pasji, poznawanie siebie, trudności okresu dorastania - to tematy, w których się spełniam.

zdjęcie 2Rozwój osobisty, związki, kryzysy, konflikty

Rozwój i poznawanie samego siebie bynajmniej nie  kończą się w chwili wkroczenia w okres dorosłości. Jak doskonalić siebie, swoje relacje z bliskimi, partnerem i radzić sobie z wyzwaniami pełnionych ról: dziecka, rodzica, partnera, przyjaciela, pracownika...Jak pokonywać małe  traumy codzienności i sytuacje kryzysowe. W jaki sposób zapobiegać konflikty i skutecznie je rozwiązywać. Jak radzić sobie z samotnością, ograniczającymi przekonaniami z przeszłości i blokadami w rozwoju i nawiązywaniu relacji. Te obszary realizuje poprzez mediacje, warsztaty rozwojowe, szkolenia i  coaching.

zdjęcie 3Rozwój zawodowy, ścieżki kariery, praca, awans

Jako doradca zawodowy pomogę Ci określić kierunek Twojego kształcenia, rozwoju zawodowego, predyspozycje zawodowe i ścieżki awansu. Coaching kariery pomoże Ci ruszyć z miejsca w rozwoju zawodowym oraz określić Twoje zasoby. Jeśli utkwiłeś w martwym punkcie i od dłuższego czasu nie możesz znaleźć pracy - skorzystaj z warsztatów lub konsultacji, które pomogą Ci określić skuteczny plan działania i wdrożyć go. Jako doradca personalny pomogę określić w Twoim pracownikom ich mocne strony przyczyniające się do rozwoju Twojej firmy. Wskażę kierunki rozwoju, zaproponuję działania zwiększające efektywność.

Dlaczego warto ze mną pracować?

Patrycja potrafi obudzić chęć zmiany i zainspirować trafnymi pytaniami, jednocześnie ukierunkowując spotkania na tematy, które najbardziej nam ciążą. Przekonuje, że warto odkopać swoje dawno stłamszone i schowane pomysły na życie, podwinąć rękawy i wziąć ster w swoje ręce i stworzyć życie, o którym się zawsze marzyło. Mam wrażenie, że dzięki dobrze rozwiniętej intuicji Patrycji, każde spotkanie jest efektywne i przybliżające do wyznaczonych celów. Szczerze polecam pracę z Panią Patrycją.Maciej
Serdecznie polecam współpracę z tym specjalistą. Pani Patrycja jest osobą ciepłą i empatyczną.Szybko i bezbłędnie diagnozuje, przekazuje dobre metody do pracy indywidualne i wspólnej.Każde spotkanie jest pełne serdeczności ze strony coacha. Z pewnością pomoże każdemu kto tu trafi. POLECAM!!!Joanna
Odbyłam bardzo ciekawą podróż w głąb siebie, choć pracowałam nad zwiększeniem efektywności w pracy. Coaching przerósł moje oczekiwania. Dziękuję Patrycji i polecam innym!Olga

Co możemy dla Ciebie zrobić, abyś poczuł swoją wewnętrzną siłę?

>> <<